Bystre w Bieszczadach

Czyli gdzie dokładnie ?

Centrum Wypoczynku BYSTRE położone jest w samym sercu Bieszczad w miejscowości o tej samej nazwie. Jest to teren gminy Baligród będącej częścią powiatu Leskiego. Obiekt znajduje się przy głównej drodze prowadzącej z Sanoka aż do Cisnej i dalej w kierunku Wetliny, Połoniny Wetlińskiej, aż po same Ustrzyki i Wołosate…
Z Centrum Wypoczynku Bystre łatwo dostać się więc do każdego miejsca w Bieszczadach tym bardziej, że znajduje się on na trasie Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej!
Do Cisnej z CW Bystre jest 13 km, do Majdanu gdzie znajduje się stacja Bieszczadzkiej Kolejki Wąskotorowej skąd można przejechać malowniczą trasą ciuchcią do Przysłupia, lub na Balnicę jest ok 18 km. Po drodze znajduje się, także Mini Zoo w Lisznej.

Wracając do Cisnej znów znajdujemy się na trasie Wielkiej Pętli skąd możemy obrać dwa kierunki jeden w stronę Połoniny Wetlińskiej ze słynną Chatką Puchatka i drugi w stronę Polańczyka, czy Soliny z Zaporą w Solinie. Tak czy inaczej wszystkie atrakcje Bieszczad począwszy od wyprawy w góry gdzie najbliżej nam do Rezerwatu przyrody Gołoborze, kamieniołomu, oraz jeziorek Bobrowych, czy nawet dalej do jeziorek Duszatyńskich, a skończywszy na wyprawie do Myczkowiec, na tamę Myczkowiecką, przejażdżkę drezynami, czy wizytę w rozlewni piwa Ursa Maior i całą masą innych atrakcji takich jak skansen w Sanoku.

Zamek z piękną kolekcją ikon, oraz obrazów i innych prac Zdzisława Beksińskiego, czy ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu, lub ruin średniowiecznego Zamku w Załużu – Monasterzec.

noclegi polańczyk, noclegi polańczyk, noclegi polańczyk, noclegi polańczyk

noclegi Polańczyk

Ośrodki Bieszczady